Jak dobrze wybrać laptopa / notebooka?

9. Inne cechy


Laptop może być płaskiLaptop długiLaptop ciężkiLaptop drogiNotebookWymarzony notebookCzy kierować się wyglądem
Strona główna | 1.Matryca  2.Procesor  3.Dysk twardy  4.Interfejsy  5.Pamięć RAM  6.Waga  7.Wskaźnik  8.Długość czasu pracy na baterii  9.Inne cechy, dodatki  | Poradnik kieszonkowy | Ranking producentów
R E K L A M A
Zobacz także:
Oprócz parametrów opisanych w poprzednich punktach, laptopy różnią się często przydatnymi dodatkami. Sprawdźmy co zatem może, a nie powinno nam umknąć przy wyborze notebooka.
  • Gwarancja - wiedzą jak ważna to część zakupu Ci, którym laptop odmówił posłuszeństwa po ponad roku. Prawie wszystkie obecnie sprzedawane notebooki `szczycą` się roczną gwarancją. To niestety nie wystarcza. W zamierzchłych czasach standardem zwykło być 2 lata gwarancji, lecz co niektóre koncerny zmieniły taktykę każąc sobie dopłacić za drugi i następne lata gwarancji. Większość umów gwarancyjnych oddziela baterię od zasadniczego zakupu i obejmuje ją tylko roczną gwarancją. Warto jeszcze dodać, iż niektórzy więksi sprzedawcy sami proponują odpłatne przedłużenie standardowej gwarancji producenta biorąc na siebie ewentualny koszt naprawy po jej ukończeniu.
  • Cena - gry upatrzysz sobie laptop w sklepie zacznij szukać gdzie kupić go najtaniej. Nie bój się kupować przez internet. Przesyłka zazwyczaj odbywa się poprzez firmę kurierską a Ty masz prawo zwrotu nienaruszonego towaru w ciągu 10 dni jeśli się rozmyślisz. By wybrać najlepszą ofertę odwiedź serwis skąpiec.pl gdzie możez porównać ceny w rónych sklepach.
  • Ubezpieczenie - jeśli zamierzamy często podróżować z laptopem warto go ubezpieczyć od utraty wskutek rozboju podczas użytkowania, czy przenoszenia poza miejscem zamieszkania. Takie rozwiązanie oferuje już kilka towarzystw ubezpieczeniowych pod ogólna nazwą Ubezpieczenie Sprzętu Elektronicznego.
  • Wbudowany mikrofon, głośniki choć dla każdego, kto korzysta z Internetu (+telefonii internetowej) oczywistym jest, iż mikrofon i głośniki to bardzo ważna część zestawu komputerowego tego zdania nie podzielają wszyscy producenci notebooków. Na próżno szukać tych urządzeń audio w niektórych modelach, a szkoda. Wyobraźmy sobie dołączanie zewnętrznego mikrofonu i słuchawek gdy siedzimy sobie wygodnie w fotelu...
  • Wbudowana kamera nie jest tak oczywistym elementem jak głośniki i mikrofon ale tak samo zwiększa komfort pracy. Jej umieszczenie w obudowie zwalnia nas z umieszczania na szczycie matrycy dodatkowej kamery w trakcie video rozmów, co za wygoda...
  • Napęd optyczny - dyskietki już dawno odeszły do lamusa i dziś nikt nie potrafi sobie wyobrazić świata bez lustrzanych płytek. Obecnie istnieją dwie dominujące technologie optycznych nośników: DVD i Blue Ray. Blue-Ray jest nowszy i bardziej pojemny, można w nim również odtwarzać płyty DVD. Nie wszyscy jednak uważają go za potrzebny. Dla wielu użytkowników DVD wystarczy. Można również się zastanowić czy interesuje nas nagrywanie płyt wtedy koszt laptopa rośnie (odtwarzacz optyczny jest też nagrywarką). Jest to jednak przydatna funkcja - można archiwizować dane z dysku.
  • Klawiatura - producenci zaopatrują notebooki w bardzo różnej jakości klawiatury. Niektóre z nich jeszcze w sklepie mają krzywe i niestabilne klawisze. W praktyce jednak rzadko kiedy wpływa to na ich awaryjność. Wielkość czcionek użytych w niektórych laptopach woła o pomstę do nieba i wtedy starsi ludzie mogą mieć duże problemy z odczytaniem oznaczeń klawiszy.
  • Torba, mysz i inne gadżety nie powinny wpływać na podejmowanie decyzji o zakupie - warto o tym pamiętać. Są jednak miły dodatkiem do laptopa, gdyż prędzej czy później będziemy potrzebować tych akcesoriów.gwarancja na laptopa · wbudowane głośniki · wbudowany mikrofon · wbudowana kamera · torba na notebooka

Wydrukuj poradnik-kompendium o wybieraniu laptopa
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->